fbpx

Kokiais kriterijais remiantis pasirinkti spektaklį vaikams?

Amžiaus grupė

Svarbiausia, kad spektaklis atitiktų vaiko psichologinį amžiaus tarpsnį, nes kiekvienas vaiko augimo etapas labai skiriasi. Kas tinka trimečiui, aštuonmečiui gali pasirodyti nuobodu. Ypač svarbu sudaryti tinkamą pirmąjį įspūdį, kad vaikas susidomėtų teatru, o ne jo išsigąstų.

Pavadinimas

Daug svarbiau yra tinkamas turinys, o ne atpažįstamas pasakos pavadinimas. Lūkesčiai išvysti „Snieguolę“ gali būti sugadinti, nesupratus kūrėjų interpretacijos, o nežinomas „Bumbuliukas“ gali pasakoti labai prasmingą istoriją.

Tema ir turinys

Nėra blogų temų vaikų spektakliams, yra tik netinkamai parinktos priemonės joms atskleisti. O jei vaikas ne iki galo viską suprato – tėvų ir pedagogų pareiga su jais padiskutuoti bei pasikalbėti šia tema.

Atlikėjai

Vaikai greitai pajaučia nenuoširdumą ir netikrumą, todėl tik profesionalių kūrėjų kultūrinis sąmoningumas, improvizaciniai gebėjimai bei išugdyta empatija sugeba tinkamai perteikti turinį vaikams. Taip pat ikimokyklinio amžiaus vaikams itin svarbi formuojama vertybė – estetinis suvokimas.

Todėl rekomenduojame atidžiai rinktis spektaklius vaikams tiek savaitgalį, tiek vietoj ar po pamokų. Spektakliai neturi tik linksminti, jie turi nešti žinutę – palikti vaikams nepamirštamą įspūdį.

turite klausimų? susisiekime!